Polowanie wigilijne 2010

Jest dzień 24 grudnia 2010 roku. Najwierniejsi sympatycy łowiectwa meldują się w Mieroszowie, na tradycyjnym dla myśliwych polowaniu wigilijnym. Zarząd wybrał celowo to miejsce, bo tam jest najbliżej naszym myśliwym seniorom. Żałujemy, że nie mogliśmy wielu z nich gościć na polowaniu. Rozumiemy ich. Jak brakuje sił i zdrowia, wiele rzeczy staje się bardzo trudne do zrealizowania. My o Was pamiętamy i dojedziemy do Was z życzeniami.
Śnieg zalega lasy grubą warstwą. To trudna próba dla zwierząt i starszych uczestników polowania. Jednak humory dopisują. Pokot jest wyjątkowy. Triumf świętują nowi adepci myślistwa i łowiectwa, którym św. Hubert – nasz patron – sprzyjał. W czasie polowania jak i po nim, staraliśmy się oddać atmosferę, godną tej uroczystości. Przestrzegaliśmy prastarych zwyczajów myśliwskich. Były sygnały myśliwskie, grane przez naszego łowczego – Andrzeja Kuncewicza, było dekorowanie króla i v-ce króla polowania, było pasowanie młodych myśliwych oraz uroczysty poczęstunek wigilijny, łamanie się opłatkiem i składanie życzeń. Uroczystość zorganizowaliśmy w miejscowości Łączna, w gospodarstwie agroturystycznym Rajska Dolina, które jest własnością naszego myśliwego, kolegi Aleksandra Nowaczyka.
Pasowani nowi myśliwi to: Mateusz Bochenek, Daniel Jakobschy i Konrad Kuncewicz, którym św. Hubert w polowaniu wigilijnym darzył. Uroczystego pasowania dokonano zgodnie z prastarym zwyczajem: po odtrąbieniu śmierci zwierza, najstarszy myśliwy nakazał młodzikom klęknąć na lewe kolano i znacząc farbą ubitej zwierzyny ich czoła wypowiedział słowa – pasuję Cię na rycerza św. Huberta, bądź prawym, mężnym i uczciwym myśliwym.  Młodzi myśliwi nie ścierali farby do końca polowania – tak nakazuje zwyczaj.
Królem polowania został Henryk Kubieniec, v-ce Krolem polowania – Ireneusz Kruczek.

Życzymy całej braci myśliwskiej, szczególnie naszym członkom koła, wiele pomyślności w nadchodzącym 2011 roku, oby nasz patron Was nie opuszczał w potrzebie. Życzymy rodzinom myśliwych zdrowia, spokoju i radości. Oby się spełniły najskrytsze marzenia.
Darz Bór!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s