Ślub

Informujemy brać myśliwską, że w dniu 10 lutego 2012 roku członek naszego koła myśliwskiego, myśliwy Ireneusz Kruczek zawarł w Urzędzie Stanu Cywilnego w Kamiennej Górze związek małżeński z panią Dianą Ditterla członkinią koła łowieckiego Odyniec Jelenia Góra. Pani Diana jest aktywnym myśliwym, doskonali naukę gry na rogu myśliwskim w zespole sygnalistów myśliwskich Durlakowe Rogi. Tym samym doszło do głębokiej integracji dwóch kół łowieckich. Nowożeńcom życzymy wszelkiej pomyślności na nowej drodze życia. Oby nasz patron Św. Hubert czuwał nad Waszą wspólną przygodą myśliwską i nie szczędził Wam trofeów – nie tylko łowieckich. Uroczystość zaślubin wzbogacili duchowo członkowie zespołu sygnalistów myśliwskich Durlakowe Rogi.

Jak podaje Wikipedia: Diana  – w mitologii rzymskiej bogini łowów, przyrody (świata roślinnego i zwierzęcego, gór, lasów, gajów, źródeł leczniczych), płodności, Księżyca.
Pierwotnie była italską boginią wszelkiego życia na ziemi. W VI wieku p.n.e. została utożsamiona z grecką Artemidą.
W sztuce starożytnego Rzymu najczęściej przedstawiano ją na wzór Artemidy, to jest w krótkim chitonie, z łukiem i kołczanem ze strzałami, z półksiężycem.
Początkowo miejscem kultu Diany były gaje, później świątynia na Awentynie zbudowana przez Serwiusza Tuliusza. Specjalnym rodzajem kultu była obdarzana Diana w gaju pod Arycją (staroż. Aricia, ob. La Riccia), gdzie za pomocą wody z miejscowych źródeł kapłani leczyli chorych.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s