Galeria

Ścieżka dydaktyczna Mieroszów

„KÓŁKO PRZYRODNICZE” – Publiczna Szkoła Podstawowa w Mieroszowie

W dniu 12 października 2013 r. grupa dzieci z „Kółka przyrodniczego” wraz z opiekunką panią Stanisławą Kędzią miała zajęcia w terenie.
Spotkanie rozpoczęło się na trasie „Ścieżki dydaktyczno – przyrodniczej” w Mieroszowie. Wszystkich uczestników spotkania przywitał prezes Rodzinnego Ogrodu Działkowego „Przyszłość” pan Adam Kołpak.
W tym roku do „Kółka przyrodniczego” przybyło dużo nowych dzieci z klas pierwszych, które muszą zapoznać się z wieloma tajnikami przyrody. Zajęcia rozpoczęto od przejścia szlakiem „Ścieżki przyrodniczej”. Opiekunka „kółka” tłumaczyła dzieciom zasady pomocy zwierzętom leśnymi w okresie zimy, objaśniła również rodzaje poszczególnych budowli myśliwskich, znajdujących się wzdłuż ścieżki przyrodniczej. Dzieci z zainteresowaniem słuchały opowiadania pani Stanisławy na temat rodzaju zwierzyny leśnej żyjącej w naszych lasach, opisu ich wyglądu i śladów, jakie pozostawiają po sobie.
Następnie wszyscy uczestnicy spotkania udali się na miejsce nowych nasadzeń, gdzie dzieci obserwowały posadzone kilka dni wcześniej drzewka – jodły i świerki. Po obserwacji nasadzeń drzew wszyscy udali się na „Plac edukacyjno – rekreacyjny” ROD „Przyszłość”. Tam odbywały się ciekawe zajęcia związane z otaczającą przyrodą w jesiennej szacie. Dzieci uczestniczyły w różnych konkursach i zabawach ruchowych, za które otrzymały oczekiwane nagrody. Na zakończenie zajęć odbyło się pieczenie kiełbasek przy ognisku, śpiewanie piosenek i wspólne zdjęcia . Spotkanie przebiegało w miłej atmosferze przy blasku jesiennego słońca i szkoda tylko, że tak szybko minął czas.
Tekst i zdjęcia Stanisława Kędzia.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s