Galeria

Jubileusz koła – podsumowanie

W tym roku mija 50 lat od powołania do życia Koła Łowieckiego Knieja Lubawka. Każde Złote Gody wymagają szczególnej oprawy. Myśmy postanowili uczcić tą rocznicę kilkoma zdarzeniami, które na trwale pozostaną w pamięci myśliwych i sympatyków łowiectwa.
Obchody rocznicowe rozpoczęliśmy w dniu 06 lipca 2014 roku uroczystą mszą dziękczynną w przepięknej Bazylice Mniejszej w Krzeszowie. W uroczystości wzięli udział myśliwi z rodzinami oraz przyjaciele myślistwa i łowiectwa. Wspomniano kolegów którzy odeszli do Krainy Wiecznych Łowów. Uroczystość upiększył grą zespół sygnalistów myśliwskich „Durlakowe Rogi”, który dodatkowo wykonał koncert muzyki myśliwskiej dla wiernych zgromadzonych w świątyni. Po uroczystym nabożeństwie myśliwi wraz z rodzinami spotkali się w Domu Kultury w Krzeszowie, gdzie kontynuowano spotkanie jubileuszowe. Tam dokonano prezentacji osiągnięć koła łowieckiego, przekazano życzenia myśliwym oraz podziękowano za trud podjęcia przez nich edukacji dzieci i młodzieży z powiatu kamiennogórskiego.
Drugim wydarzeniem był udział naszego koła łowieckiego w Okręgowym Hubertusie Kamienna Góra 2014. W czasie tych uroczystości nasz sztandar udekorowano Złotym Medalem Zasługi Łowieckiej. Odbyło się to w asyście 28 Pocztów Sztandarowych kół łowieckich z okręgu jeleniogórskiego oraz delegacji myśliwych i społeczności miasta Kamienna Góra. To wydarzenie miało wyjątkowy przekaz medialny. W czasie dekoracji sztandaru na Rynku miasta Kamienna Góra zgromadzonych było wielu mieszkańców powiatu kamiennogórskiego, którzy przy okazji mogli poznać kulturę, zwyczaje i muzykę myśliwską.
Trzecim wydarzeniem było umieszczenie w dniu 08.11.2014 roku w naszym obwodzie łowieckim jubileuszowej tablicy pamiątkowej osadzonej w skale granitowej. Tablica pamiątkowa stoi na początku naszej ścieżki przyrodniczej Dobromyśl w Rezerwacie Przyrody Nieożywionej „Głazy Krasnoludków”. Po odsłonięciu tablicy zorganizowaliśmy tam uroczysty pokot i dekorację Króla Polowania Zbiorowego, oczywiście przy dźwiękach sygnałów myśliwskich.
Najokazalszym wydarzeniem jubileuszowym okazał się Bal Myśliwski w dniu 22.11.2014 roku. Uczestniczyło w nim 130 osób – myśliwi z naszego koła łowieckiego, ich rodziny, władze okręgowe z Jeleniej Góry i Wałbrzycha, leśnicy Nadleśnictw Kamienna Góra i Wałbrzych oraz koledzy myśliwi z innych kół łowieckich. W czasie balu wręczyliśmy naszym myśliwym odznaczenia łowieckie, podziękowania, dyplomy oraz odznaczenia dla sympatyków łowiectwa. W roku jubileuszowym Kapituła Odznaczeń Łowieckich nadała odznaczenia:
1. Złoty Medal Zasługi Łowieckiej – Koło Łowieckie KNIEJA Lubawka.
2. Srebrny Medal Zasługi Łowieckiej – Jacek Markiewicz, Robert Mikołajczyk i Bogdan Pazgan.
3. Odznaka Za Zasługi dla Łowiectwa – Dariusz Gajda – Nadleśniczy Nadleśnictwa Kamienna Góra oraz Jan Sopata – Leśniczy Nadleśnictwa Kamienna Góra.
Otrzymaliśmy również gratulacje i podziękowania za skuteczną pracę na rzecz łowiectwa od władz okręgowych, leśników, nauczycieli, działkowców i myśliwskich portali internetowych.
Po części oficjalnej wszyscy uczestnicy balu wysłuchali koncertu muzyki myśliwskiej połączonych zespołów Durlakowe Rogi i Odgłosy Kniei. Później pozostała nam tylko zabawa do białego rana. Niesamowitym „wzięciem” cieszył się paśnik z dziczyzną i nalewkami. Goście mogli podziwiać również wystrój sali przygotowany przez naszego myśliwego Aleksandra Nowaczyka, który użyczył nam swoich trofeów oraz obrazy przyrody – fotografie wykonane przez pracowników Nadleśnictwa Kamienna Góra.
Pozostało nam ostatnie wydarzenie z roku jubileuszowego – umieszczenie obeliska z tablicą pamiątkową na terenie naszej drugiej ścieżki przyrodniczej Mieroszów. Nasz obwód znajduje się w dwóch Okręgach PZŁ i dwóch Nadleśnictwach. Ponieważ na terenie Okręgu jeleniogórskiego mamy tablice pamiątkowe, pozostał nam Okręg Wałbrzych w którym dotychczas nie mieliśmy takich obiektów.
Z okazji naszego jubileuszu 50-lecia powstania Koła Łowieckiego Knieja Lubawka, dziękujemy myśliwym, którzy przez te pięćdziesiąt lat pracowali na dzisiejszy sukces, dziękujemy zarządom, tym ówczesnym i obecnym za trafne decyzje, dziękujemy rodzinom, sympatykom łowiectwa, leśnikom za wyrozumiałość i finansowe wsparcie, dziękujemy władzom okręgowym za „dobre rady”.
Koledzy myśliwi. Przed nami kolejne 50 lat działania. Trzeba zewrzeć szeregi, bo czasy już nie tak sprzyjające łowiectwu. Jestem przekonany, że nowe wyzwania zjednoczą nas jak nigdy wcześniej.
Darz Bór.
Henryk Kubieniec

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s