Galeria

Myśliwi i 100 rocznica Niepodległości

W dniu 15 listopada 2018 roku myśliwi K.Ł. Knieja Lubawka wzięli udział w uroczystym spotkaniu upamiętniającym odzyskanie przez Polskę niepodległości. Spotkanie odbyło się w Mieroszowie. Głównym organizatorem uroczystości byli członkowie Rodzinnego Ogrodu Działkowego Przyszłość.
W spotkaniu wzięli również udział:
– uczniowie klas Ia, Ib i III Publicznej Szkoły Podstawowej w Mieroszowie oraz nauczyciele tej szkoły,
– przewodnicząca Rady Miejskiej Mieroszowa,
– członkowie Ochotniczej Straży Pożarnej w Mieroszowie,
– mieszkańcy Mieroszowa.
Zgromadzenie rozpoczęli część oficjalną odśpiewaniem hymnu. Następnie prezes ROD Przyszłość kol. Adam Kołpak wygłosił okolicznościowy referat, wspominając najważniejsze daty i wydarzenia poprzedzające walkę narodu polskiego o odzyskanie niepodległości. Nawiązał do 120 lat działalności ruchu działkowego w okresie zaborów i odrodzonej Polsce, która nierozerwalnie łączyła się z walką o niepodległość naszej ojczyzny. Po części oficjalnej uczestnicy spotkanie przeszli na teren ogrodów działkowych w pobliżu których mamy ścieżkę przyrodniczo-dydaktyczną, aby posadzić dąb szypułkowy. Będzie on upamiętniać 100 rocznicę odzyskania niepodległości i patriotyczne zaangażowanie społeczności lokalnej w upamiętnienie tej historycznej daty. Pięknie udekorowane otoczenie wzbogaciło duchowo nasz patriotyczny gest. Były narodowe flagi, biało-czerwone baloniki i kwiaty o barwach narodowych. Biało- czerwone szarfy którymi przystrojono dęba, znakomicie podkreślały symbol tego drzewa – siłę, długowieczność i niepodległość naszego narodu. Każdy z uczestników nakleił na przygotowanych planszach dęba, listki ze swoim imieniem i wrzucił do układu korzennego symboliczną łopatkę ziemi. To był doniosły akt, który chcieliśmy uwiecznić na fotografiach. Za kilkadziesiąt lat będzie co wspominać.
Po tej ceremonii wszyscy sobie nawzajem dziękowali, działkowcy wręczyli listy okolicznościowe uczestnikom spotkania, wykonaliśmy mnóstwo pamiątkowych zdjęć. Na zakończenie myśliwy Andrzej Kuncewicz, solista zespołu sygnalistów myśliwskich Durlakowe Rogi odśpiewał pieśń sławiącą Krainę Sudecką.
W plebiscycie posadzonemu dębowi nadano imię WIKTOR, które kojarzy się ze zwycięstwem i odzyskaniem niepodległości przez nasz naród.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s