Galeria

Zimowe spotkanie z młodzieżą

11 lutego – Dzień Dokarmiania Zwierzyny Leśnej
To obecnie zapomniana data, bo zimy mamy coraz łagodniejsze a dyrektywy w zakresie zakazu dokarmiania np. dzików robią niemałe zamieszanie w środowiskach, gdzie wcześniej prowadziliśmy akcje pomocy zwierzętom dziko żyjącym w przetrwaniu trudnego zimowego okresu. Jak się zachować, jaki przekaz dać tym, którzy tej zimy proszą nas o wspólne wyjazdy z karmą, proszą nas
o pogadanki na ten temat. Te zakazy, nakazy i inne zależności robią niemałe zamieszanie w tym temacie.
Mamy w Mieroszowie ścieżkę dydaktyczną, na której prowadziliśmy i prowadzimy edukację przyrodniczą. To miejsce odwiedza zimą wielu mieszkańców i sporo młodzieży, aby tam w zawieszonych karmnikach i wolno stojącym paśniku pozostawić karmę dla jak to określają – ich przyjaciół z lasu. Robią to nieustannie od kilkunastu lat. My myśliwi na zakończenie okresu zimowego corocznie spotykamy się z nimi na podsumowaniu, gdzie dziękujemy im za wrażliwość i społeczne zaangażowanie. Tym razem spotkanie podsumowujące odbyło się w dniu 20 lutego 2019 roku. Zaskoczył nas masowy udział uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej w Mieroszowie oraz działkowców, którzy w pobliżu uprawiają swoje wymarzone ogrody. Było nas razem 92 osoby!!!
Spotkanie wyjątkowo wrażliwych ludzi było niezwykle pouczające i budujące. Dzieci przygotowały jak zawsze występ artystyczny oraz cudowne prace plastyczne z wierszykami-dedykacjami dla ich leśnych przyjaciół. Oczywiście każde z nich przyniosło kolejne „dary” dla zwierzątek i wszelakiego ptactwa. My myśliwi przekazaliśmy uczestnikom wymogi, jakie musimy spełniać przy dokarmianiu i jak to sensownie robić. Było wykładanie ziarna do karmników dla ptactwa, wieszaliśmy na drzewach kolejne karmniki wykonane przez uczniów na pracach ręcznych, były wspólne śpiewy, gratulacje, podziękowania i dyplomy dla uczniów, pedagogów i działkowców.
W tym roku w spotkaniu uczestniczyli oprócz myśliwych i działkowców wychowawcy i uczniowie
z Publicznej Szkoły Podstawowej w Mieroszowie:
Natalia Badacz – Kaczyńska i klasa ,,0″,
Lucyna Wrona i klasa Ia,
Elżbieta Kryska i klasa IIa,
Katarzyna Parzelska i klasa IIb
Iga Bogdan i klasa III,
Do następnego spotkania.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s